Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Wspieraj Seniora

Utworzono dnia 29.10.2020
Seniorze! Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze! Skorzystaj z infolinii 225051111. To infolinia, która przekieruje Twoje potrzeby do naszego ośrodka pomocy społecznej lub z telefonu Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu - 13 46 23 373. Tutejszy OPS będzie z Tobą w kontakcie i ustali, kto i jakiej formie będzie mógł Ci pomóc. Dzięki Programowi Wspieraj Seniora - Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. https://wspierajseniora.pl/

czytaj dalej na temat: Wspieraj Seniora

Informacja w sprawie obsługi klientów

Utworzono dnia 26.10.2020

INFORMACJA
w sprawie obsługi klientów

Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

w Zagórzu

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu zwraca się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości wyboru następujących sposobów załatwienia sprawy:
Telefonicznie, drogą e-mailową, przez platformę e-PUAP.

Dla załatwienia spraw jedynie w sytuacjach pilnych i tych, które nie mogą być załatwione drogą elektroniczną lub telefoniczną, został wyznaczony punkt znajdujący się na II piętrze budynku (biuro podawcze).

Do Państwa dyspozycji pozostaje infolinia pod numerami telefonów:
Pracownicy Socjalni: (13) 46-23-373 wew. 22, 26, 27, 29, 30
Główna księgowa: (13) 46-23-373 wew. 21
Świadczenia wychowawcze (500+): (13) 46-23-373 wew. 25
Świadczenia rodzinne (zasiłek rodzinny, becikowe, świadczenie rodzicielskie), świadczenia opiekuńcze (zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy): (13) 46-23-373 wew. 24

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres mgops@zagorz.pl, w innych sprawach kierowanych do Urzędu można także wykorzystać środki komunikacji elektronicznej:
- poprzez platformę ePUAP www.epuap.gov.pl

Jednocześnie, kierując się zasadami bezpieczeństwa i wymogami reżimu sanitarnego, w przypadku podjęcia decyzji o osobistej wizycie w Ośrodku w celu załatwienia sprawy prosimy o przestrzeganiu podstawowych środków bezpieczeństwa:
- przychodzeniu do ośrodka bez osób towarzyszących
- zachowaniu min. 1,5 m odległości od drugiej osoby
- zasłanianiu ust i nosa
- zdezynfekowaniu rąk środkiem znajdującym się przy wyznaczonym do obsługi punkcie

W przypadku występowania objawów w postaci gorączki, bólu gardła,przeziębienia prosimy o powstrzymanie się od wizyty w ośrodku.

czytaj dalej na temat: Informacja w sprawie obsługi klientów

Informacja

Utworzono dnia 28.09.2020

INFORMACJA

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2
i realnym zagrożeniem zachorowań

MIEJSKO – GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ZAGÓRZU

ZOSTAJE ZAMKNIĘTY DLA OBSŁUGI PETENTÓW

Interesanci mogą załatwiać swoje sprawy:

Telefonicznie, drogą e-mailową, przez platformę e-PUAP.

Dla załatwienia spraw jedynie w sytuacjach pilnych i tych, które nie mogą być załatwione drogą elektroniczną lub telefoniczną, został wyznaczony punkt znajdujący się na II piętrze budynku (biuro podawcze).

Do Państwa dyspozycji pozostaje infolinia pod numerami telefonów:
Pracownicy Socjalni: (13) 46-23-373 wew. 22, 26, 27, 29, 30
Główna księgowa: (13) 46-23-373 wew. 21
Świadczenia wychowawcze (500+): (13) 46-23-373 wew. 25
Świadczenia rodzinne (zasiłek rodzinny, becikowe, świadczenie rodzicielskie), świadczenia opiekuńcze (zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy): (13) 46-23-373 wew. 24

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres mgops@zagorz.pl, w innych sprawach kierowanych do Urzędu można także wykorzystać środki komunikacji elektronicznej:
- poprzez platformę ePUAP www.epuap.gov.pl

Formularze wniosków o świadczenia i przyznanie pomocy oraz wzory innych potrzebnych dokumentów, obowiązujące akty prawne dostępne są na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakładce „Dokumenty, wnioski do pobrania” znajdującej się w lewym panelu strony.
Przypominamy, że wnioski o wszystkie świadczenia dla rodzin złożymy przez portal empatia.mrpips.gov.pl. Aby to zrobić wystarczy się zalogować używając profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Zachęcamy Państwa do korzystania z takiej formy składania wniosków. To szybki i wygodny sposób na załatwienie swojej sprawy.

czytaj dalej na temat: Informacja

"Lokomotywa" nie zatrzymuje się i odkrywa ciekawe zakątki Podkarpacia

Utworzono dnia 18.09.2020

17 września b.r. uczestniczący w Klubie Aktywnego Seniora w Zagórzu, działającego w strukturach Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu po raz kolejny aktywnie spędzili dzień. Tym razem, uczestnicy projektu wybrali się w podróż do Komańczy oraz położonej na północnym skraju Beskidu Niskiego Dukli.

 

Będąc w Komańczy, nasi seniorzy odwiedzili miejsce internowania prymasa Polski, kard. Stefana Wyszyńskiego. W izbie pamięci mieszczącej się w klasztorze sióstr nazaretanek, mogli obejrzeć liczne pamiątki po Prymasie Tysiąclecia. Były tam m.in. stolik, wiklinowy fotel, szafka nocna, lampa naftowa oraz używane przez niego szaty liturgiczne.

Kolejnym punktem na mapie wycieczki była położona w powiecie krośnieńskim Dukla. Będąc w tej malowniczej miejscowości, nie mogło obyć się bez wizyty w pustelni św. Jana, gdzie zakonnik miał w młodości spędzić kilka lat życia. Dziś w chacie, która stanowiła jego miejsce odosobnienia, możliwie wiernie starano się odtworzyć warunki, w jakich mógł mieszkać w XVIII wieku św. Jan z Dukli. Wąska prycza, drewniany stół, krzesło, miska do mycia. To wszystko, na co mógł liczyć. Obok pustelni jest neogotycka kaplica, a poniżej w grocie, bije rzekomo cudowne źródełko.

Pogoda, jak również humory dopisywały uczestnikom wycieczki, czego potwierdzeniem niech będą zdjęcia zamieszczone w galerii poniżej.

GALERIA ZDJĘĆ

Przypominamy, że Gmina Zagórz/Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu prowdzi dodatkowy nabór uczestników projektu Klub Aktywnego Seniora w Gminie Zagórz. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z MGOPS w Zagórzu w godzinach pracy Ośrodka, osobiście lub telefonicznie nr tel. 134623373.
 

czytaj dalej na temat: "Lokomotywa" nie zatrzymuje się i odkrywa ciekawe zakątki Podkarpacia

Dzieci ze Świetlicy "BAZA" kształtują zachowania prozdrowotne i aktywny wypoczynek

Utworzono dnia 18.09.2020

Placówka Wsparcia Dziennego działająca przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu niesie nie tylko pomoc w nauce, pokonywaniu trudności czy rozwijaniu zainteresowań.
15 września b.r. dzieci uczęszczające do ww. Placówki Świetlicy "BAZA" w Wielopolu aktywnie wykorzystały popołudnie i skorzystały z ostatnich przejawów lata w tym roku. Plac zabaw, gra w badmintona czy koszówkę były okazją nie tylko do integracji i zaciśnienia więzi koleżeńskich, ale także propagowania zdrowego stylu życia wśród młodych.

GALERIA ZDJĘĆ

Przypominamy, że prowadzony jest dodatkowy nabór dzieci w wieku od 7 do 18 lat do Placówki Wsparcia Dziennego. Zainteresowanych prosimy o kontakt w MGOPS w Zagórzu (Zagórz, ul. Targowa 5) lub na Świetlicy (Zagórz, os. Wielopole, ul. Batorego 102).
 

czytaj dalej na temat: Dzieci ze Świetlicy "BAZA" kształtują zachowania prozdrowotne i aktywny wypoczynek

Sprawdź, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line przez bankowość elektroniczną

Utworzono dnia 14.09.2020

Wniosek o świadczenie dobry start  można składać online od 1 lipca. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.
Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków.

Weryfikacja wniosku i wydanie rozstrzygnięcia w sprawie prawa do świadczenia dobry start to zadanie gminy (Ośrodka Pomocy Społecznej), do której wniosek został złożony.

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o świadczenie dobry start przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, BNP Paribas Bank Polska SA (z wyłączeniem systemu moj.bnpparibas.pl) Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA,mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. 
Wejdź na stronę banku i dowiedz się, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start za pomocą bankowości elektronicznej. 

PKO Bank Polski SA oraz Inteligo
Bank Pekao SA
mBank SA
ING Bank Śląski SA
Alior Bank  SA
Bank Pocztowy SA
Credit Agricole  Bank Polska SA
Bank Millennium SA
Getin Noble Bank SA
Nest Bank SA
SGB Bank SA  oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze
Bank BPS SA  oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze
BNP Paribas Bank Polska SA - z wyłączeniem systemu moj.bnpparibas.pl

czytaj dalej na temat: Sprawdź, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line przez bankowość elektroniczną

Sprawdź, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line przez PUE ZUS

Utworzono dnia 14.09.2020

Zus jest jedną z instytucji, która umożliwia złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia dobry start. Wniosek elektroniczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, może wypełnić i wysłać wniosek.

 

Wejdź na stronę ZUS i dowiedz się, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start przez PUE ZUS.
Informacja na stronie ZUS

czytaj dalej na temat: Sprawdź, jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line przez PUE ZUS

Zniżki w ponad 29 tys. lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny korzysta już ponad milion rodzin

Utworzono dnia 09.09.2020

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To już ponad 7,3 tys. partnerów oferujących zniżki w ponad 29 tys. lokalizacji. Karta cieszy się coraz większym zainteresowaniem – dzisiaj korzysta z niej już milion rodzin.

Karta Dużej Rodziny to m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

Od 2019 r. Karta przysługuje wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Z kolei od 2018 r. dostępna jest w formie praktycznej i wygodnej aplikacji mobilnej. Dzięki temu Kartę zawsze można mieć przy sobie, można też szybko wyszukać najbliższe punkty oferujące zniżki, poznać nowe oferty. Dzisiaj elektroniczną Kartę Dużej Rodziny posiada już ponad 870 tys. osób.
O tym, że system zniżek cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy fakt, że kilka dni temu liczba rodzin korzystających z Karty Dużej Rodziny przekroczyła 1 milion.
W całej Polsce aktywnych jest już 3,25 mln kart. Dla porównania, jeszcze 5 lat temu było ich ponad dwa razy mniej – 1,4 mln.

Przybywa także partnerów programu – dzisiaj jest ich już 7,3 tys., a ze zniżek można korzystać w ponad 29 tys. lokalizacji. 5 lat temu liczba partnerów wynosiła zaledwie 1,2 tys.

W gronie partnerów znalazło się blisko 50 partnerów strategicznych, czyli znanych sieci posiadających wiele punktów w całej Polsce. To np. sklepy Carrefour, Lidl, Kaufland, Deichmann, 5.10.15, stacje paliw ORLEN, Shell, CircleK, a także banki, np. PKO, czy Santadner, sieci komórkowe Orange, Play i T-mobile.

Wyszukaj partnera KDR  https://empatia.mpips.gov.pl/kdr
 

czytaj dalej na temat: Zniżki w ponad 29 tys. lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny korzysta już ponad milion rodzin

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 221

W poprzednim tygodniu: 541

W tym miesiącu: 908

W poprzednim miesiącu: 1929

Wszystkich: 55035

Imieniny

Pogoda