Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu

Pomoc dla Ukrainy

 

Ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.pdf

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 r. w sprawie maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużenia jego wypłaty.pdf

 

WNIOSEK O WYPŁATĘ JEDNORAZOWEGO ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNEGO:

Wzór wniosku o świadczenie jednorazowe PL.docx

 

FORMULARZ KWALIFIKUJĄCY DO PRZYZNANIA POMOCY
na podstawie art. 29 ust. 2 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa:

Oświadczenie dla osoby wnioskującej o przyznanie pomocy.docx

 

ПРИКЛАД - ЗАЯВКА НА ВИПЛАТУ ОДНОРАЗОВОЇ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ:

Wzór wniosku o świadczenie jednorazowe UA.pdf

Wzór wniosku o świadczenie jednorazowe UA.odt

 

ФОРМУЛЯР КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ НА НАДАННЯ ДОПОМОГИ
на підставі ст. 29 пкт. 2 Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї держави:

Oświadczenie dla cudzoziemca UA.docx

 

Informacje podawane w przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której dane dotyczą/Інформація, яка надається, коли персональні дані збираються від суб’єкта даних

Informacja.doc

AKTUALNOŚCI:

Świadczenie dla osób pomagających w zakresie zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy

Utworzono dnia 07.04.2022

Informujemy, że 15 marca 2022 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużania jego wypłaty.
Jednostką odpowiedzialną za realizację ww. świadczenia na terenie Miasta i Gminy Zagórz jest Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu.
Świadczenie ma zrekompensować koszty jakie poniosła osoba pomagająca uchodźcom i jest przyznawane na podstawie wniosku, za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy:

- nie dłużej niż za okres 120 dni,
- wysokość świadczenia ustala się w kwocie 40 zł za osobę dziennie.
Wniosek jest rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia jego złożenia.
Wniosek o świadczenie za zakwaterowanie i wyżywienie zawiera:
- PESEL lub NIP składającego wniosek;
- imię i nazwisko osoby przyjętej do zakwaterowania i PESEL, jeżeli posiada (osoby pomagające w zakresie zakwaterowania w przypadku braku numeru PESEL uchodźcy z Ukrainy muszą przedstawić informacje o rodzaju oraz numerze/serii dokumentu potwierdzającego tożsamość uchodźcy).
Wnioski należy składać bezpośrednio w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu przy ul. Targowej 5.
Nr. tel. do kontaktu w sprawie obsługi ww. świadczenia: 13 46 23 373 wew. 25.

Wymagane dokumenty

Wniosek.pdf o wypłatę świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.

Załącznik.pdf do wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

czytaj dalej na temat: Świadczenie dla osób pomagających w zakresie zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy

Pomoc psychologiczna - психологічна допомога

Utworzono dnia 06.04.2022

Doświadczenie zagrożenia zdrowia lub życia własnego lub bliskich, rozłąka z rodziną, utrata najbliższych osób w wyniku działań wojennych – to doświadczenia traumatyczne, które nierzadko powodują trudności w codziennym życiu przez wiele tygodni czy miesięcy nawet po ustaniu zagrożenia. Lęk, problemy w relacjach, nawracające niechciane wspomnienia, unikanie codziennych, rutynowych czynności, które wcześniej nie sprawiały problemu, koszmarne sny i długotrwały, przytłaczający smutek bądź gniew mogą być sygnałem, że osoby dotknięte skutkami wojny mogą potrzebować profesjonalnej pomocy psychologicznej.
Dlatego Klinika Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS uruchomiła możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego dla osób, które uciekając z ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainy, schroniły się w Polsce.
Wsparcie psychologiczne prowadzone jest on-line, więc pomoc jest dostępna niezależnie od miejsca, gdzie obecnie znajduje się osoba tej pomocy potrzebująca.
Aby skontaktować się z kliniką i umówić termin konsultacji z profesjonalnym terapeutą/terapeutką, należy wybrać numer telefonu: +48 22 517 96 96 (od poniedziałku do piątku w godz. 08.00–20.00) lub wysłać e-mail na adres:
UkrainaSOS@swps.edu.pl.
Bezpłatna pomoc psychologiczna świadczona jest w języku ukraińskim

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny