Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu

Nowa struktura MGOPS Zagórz - efektywna pomoc

AKTUALNOŚCI:

Praca socjalna z osobami starszymi

Utworzono dnia 05.04.2019

„Praca socjalna z osobami starszymi” to temat kolejnego szkolenia przeprowadzonego dla kadry Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu. Udział w nim wzięło 7 osób, podzielone na dwie grupy. Szkolenie to odbyło się w terminie od 2 do 5 kwietnia 2019 r ., w ramach realizacji zamówienia pt.: „Nowa struktura MGOPS Zagórz  – efektywna pomoc” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój”. Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dotyczyły przede wszystkim pracy socjalnej z osobami starszymi oraz ich rodzinami. Szkoląca wskazała na główne przyczyny zjawiska starzenia się społeczeństwa. Przedstawiła też potrzeby osób w podeszłym wieku a także formy komunikacji z osobami starszymi.

czytaj dalej na temat: Praca socjalna z osobami starszymi

Praca z osobami stosującymi przemoc i ofiarami przemocy

Utworzono dnia 28.06.2019

W ramach realizacji zamówienia: Usługi społeczne w ramach projektu „Nowa struktura MGOPS Zagórz  – efektywna pomoc” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój” przeprowadzone zostało szkolenie „Praca z osobą stosującą przemoc i ofiarami przemocy”. Siedem pracowników MGOPS w Zagórzu podczas szkolenia pogłębiło swoją wiedzę na temat możliwości i ograniczeń w pracy ze sprawcą przemocy, zdobyło wiedzę i umiejętności w stosowaniu nowych narzędzi w rozmowie z klientem jak również w diagnozowaniu rodziny bądź klienta. Poprzez ćwiczeń podczas warsztatów pracownicy doskonalili swoje umiejętności praktyczne w zakresie interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy. Szkolenie to odbyło się w dniach od 17 do 28 czerwca. Osoby zostały podzielone na dwie grupy, każda z grup przez dwa dni uczestniczyła w szkoleniu trwającym 8 godzin.

 

czytaj dalej na temat: Praca z osobami stosującymi przemoc i ofiarami przemocy

Superwizja pracy socjalnej

Utworzono dnia 15.07.2019

Pracownicy socjalni zatrudnieni w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu w terminie od 03.04.2019 r. do 15.07.2019 r. korzystali z poradnictwa pt.: „Superwizja pracy socjalnej. Indywidualne wsparcie dla pracowników socjalnych”. Szkolenie przeprowadzono w ramach projektu „Nowa struktura MGOPS Zagórz – efektywna pomoc” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Uczestnicy zapoznali się z zasadami prowadzenia superwizji w pracy socjalnej. Każdy z nich zidentyfikował swoje zasoby i określił potrzeby w zakresie wiedzy i umiejętności praktycznych w pracy socjalnej.

Kontrakt socjalny i inne dokumenty na zasadzie kontraktu socjalnego

Utworzono dnia 30.08.2019

„Kontrakt socjalny i inne dokumenty na zasadzie kontraktu socjalnego” to temat kolejnego szkolenia  w ramach projektu „Nowa struktura MGOPS Zagórz – efektywna pomoc” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. W dniach 12. - 30.08.2019r. w wymiarze 40 godzin warsztatów uczestnicy (14 osób zatrudnionych w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu) mieli możliwość wypracowania i utrwalenia umiejętności tworzenia profesjonalnej analizy, pogłębionej diagnozy sytuacji rodziny, planowania działań oraz negocjacji zasad współpracy z klientami w ramach postanowień kontraktu socjalnego. Uczestnicy szkolenia, którzy nie mieli dotychczas doświadczenia w wykorzystywaniu kontraktu mieli możliwość wyrobić sobie pogląd i ukształtować sobie pozytywną postawę wobec tego narzędzia.

Wywiad środowiskowy

Utworzono dnia 02.03.2019

W dniach 25.02.-02.03.2019r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu odbyło się szkolenie „Wywiad środowiskowy”, w ramach projektu „Nowa struktura MGOPS Zagórz – efektywna pomoc” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny